98bef1a8-10f8-4996-92e6-3c8a04801a74

اخذ اقامت برای تحصیل در امارات

اخذ اقامت برای تحصیل در امارات

دانشجو می تواند به منظور تحصیل در امارات اقامت کند، خواه ضامن یکی از والدین وی مقیم امارات باشد یا ضمانت یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبری که در امارات در حال تحصیل است.  این کشور همچنین به دانشجویان ممتاز ویزای اقامت طلایی تا ۱۰ سال ارائه می دهد.

ویزای دانشجویی

دانشجو می تواند در امارات اقامت و تحصیل کند و ضامن در این مورد یا یکی از دانشگاه های معتبر کشور یا یکی از والدین وی است که به طور رسمی در این کشور اقامت دارند.

دفاتر امور دانشجویی در دانشگاه ها مراحل اخذ ویزای دانشجویی را تسهیل می کنند و به دانشجویان در این امر کمک می کنند.

 

ویزای دانشجویی فقط برای یک سال صادر می شود و پس از ارائه مدرک رسمی دال بر تداوم تحصیل صادر شده توسط یکی از موسسات آموزش عالی در امارات متحده عربی که دانشجو در آن مشغول به تحصیل است، برای مدت مشابهی قابل تمدید است.

 

ساکنان خارجی می توانند فرزندان پسر خود را تا سن ۲۵ سالگی حمایت کنند.  بر این اساس، دانشجویان پسر بالای ۲۵ سال تا زمانی که مدرک کتبی خود را مبنی بر پذیرش در یک مؤسسه آموزش عالی برای مدت حداقل یک سال ارائه دهند، می توانند نزد بستگان خود اقامت کنند.  برای دانش‌آموزان دختر، والدین می‌توانند بدون در نظر گرفتن سن به آنها «ویزای دانشجویی» ارائه دهند.

الزامات اصلی

برای دریافت ویزای دانشجویی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

گواهی صادر شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزشی که مدت تحصیل را مشخص می کند

سایر شرایط مندرج در مقررات عمومی ویزای اقامت.

 

لینک های مربوطه

ویزای دانشجویی – از وب سایت دبی دیدن کنید

مراحل ویزا – دانشگاه ابوظبی (به زبان انگلیسی)

درخواست اقامت و شناسه امارات – دانشگاه شارجه.

ویزای اقامت برای خانواده های دانشجویی

دانشجویان دانشگاه های خارجی تا زمانی که توانایی مالی برای جذب نیرو و تهیه مسکن مناسب داشته باشند می توانند خانواده های خود را برای زندگی با خود در امارات بیاورند.  این گام با هدف دستیابی به ثبات و حمایت اخلاقی از دانش آموزان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فروشگاه
حساب کاربری من
مقایسه