درباره ی ما

به موسسه آموزش عربی حجازی خوش آمدید، اولین و کاملترین مرجع و مقصد شما برای یادگیری عربی گفتاری کشورهای حوزه خلیج فارس بهمراه بهترین اساتید بومی ، با بیش از ۳۰۰۰  زبان آموز لهجه های مختلف عربی.

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن آگاهی کافی ، عربی استاندارد را برای یادگیری انتخاب می کردند در حالیکه ما عرب ها در مکالمه روزمره خود از لهجه های عربی از قبیل لهجه عراقی ، خلیجی ، شامی ، مصری و غیره استفاده می نماییم . به همین دلیل در سال ۱۳۹۷ موسسه الحجازی فعالیت خود را برای آموزش زبان عربی عامیانه بصورت تخصصی و در دانشگاه خوارزمی آغاز کرد.

موسسه آموزش زبان عربی حجازی

تدریس زبان عربی همیشه برای خانم لیلی حجازی یک علاقه و هدف بزرگ بوده است. او زندگی خود را وقف نشان دادن زیبایی زبان و فرهنگ غنی عربی از طریق انجام تحقیقات و نوشتن کتاب ها در این زمینه کرده است. و به همین دلیل وی مؤسسه الحجازی را در سال  ۱۳۹۷ با همکاری واحد آموزش از راه دور وزارت آموزش عالی کشورتأسیس نمود. و در سال ۱۳۹۹ فعالیت خصوصی خود را در کنار فعالیت محیط دانشگاهی ادامه داد و در  مدت ۴ سال ۲۵ کتاب آموزشی در زمینه آموزش لهجه های معروف عربی (لهجه عراقی، خلیجی، شامی و مصری ) در سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته تالیف نموده و هم اکنون کتاب های ایشان در داخل و خارج از کشور تدریس می شود. سایر تالیفات وی در زمینه های تخصصی بوده که در بخش فروشگاه سایت قابل دسترسی می باشند.

ما مفتخریم که با سازمان های برتر داخلی و خارجی از قبیل وزارت بهداشت ایران، وزارت گردشگری ،  وزارت آموزش عالی و  وزارت آموزش و پرورش تهران بزرگ  ، سازمان های خصوصی گردشگری کشور عراق ، عمان ، قطر و امارات در زمینه بسط و توسعه آموزش زبان  همکاری داریم.

هدف و آرمان های موسسه

عربی عامیانه یک وسیله ارتباطی قدرتمند است که صلح، تفاهم و عشق را به ارمغان می آورد. نه تنها برقراری ارتباط مؤثر با کسانی که زبان مادریشان عربی ضروری است، بلکه یادگیری گویش یک کشور عربی به فرد امکان می دهد تا با فرهنگ آن منطقه بیشتر آشنا شود و روابط خود را عمیق تر و محکم تر سازد.

  ما می‌دانیم که  فرایند یادگیری یک فرهنگ و زبان جدید چقدر می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که ما در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی همه مهاجران، دانشجویان، تاجران و گردشگران را بطور اساسی و ریشه ای حل کنیم . بنابراین هدف و ماموریت ما ، توانمندسازی افراد برای برقراری ارتباط موثر و مطمئن است.

  با گذراندن دوره های آموزشی ما و کسب مدارج بالا ، شما به عنوان یک متخصص متعهد و ماهر در مقابل کارفرمایان و مشتریان بالقوه متمایز خواهید شد. لذا از این فرصت برای برجسته شدن در بازار کار کشورهای عربی استفاده کنید و در دوره های آموزشی ما ثبت نام کنید .

دستاوردها

۱- تالیف و نشر بیش از ۲۵ کتاب در زمینه آموزش لهجه های عربی بصورت عمومی و تخصصی.

۲- گردآوری بیش از ۱۲۰ جزوه آموزشی در تخصص های مختلف به لهجه های عراقی ، اماراتی ، عمانی ، کویتی ، قطری و لبنانی

۳- تهیه پکیج های افلاین برای آموزش هر یک از لهجه های عراقی و اماراتی در سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته.

۴- ترجمه بیش از صد فیلم عربی به زبان فارسی.

۵- ترجمه فیلم های آموزشی دانشگاهی به زبان عربی و فارسی.

۶- تولید پادکست های عربی و فارسی برای زبان آموزان با زیر نویس برای اولین بار در کشور.

۷- ترجمه بیش از ۲۰۰ آهنگ معروف عربی.

۸- ارائه مقاله های کاربردی در زمینه ارتقای شغلی و درآمد زایی از زبان عربی.

۹- آموزش هزاران زبان آموز از سطوح مبتدی تا پیشرفته در داخل و خارج از کشور .

۱۰ – برقراری و تنظیم روابط بین المللی در زمینه گردشگری سلامت.

۱۱- تربیت نیروهای انسانی در بخش های مختلف خصوصی.

۱۱. و صدها دستاورد های دیگر که در آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.